Strona główna Wydarzenia Spotkanie autorskie z Navą Ebrahimi

Spotkanie autorskie z Navą Ebrahimi

Szanowni Państwo,

w imieniu Austriackiego Forum Kultury serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Navą Ebrahimi, które odbędzie się 23.04 na ul. Dobrej 55.

LINK do wydarzenia na Facebooku

Nava Ebrahimi – spotkanie autorskie

Prowadzenie: Prof. Krzysztof Tkaczyk (Instytut Germanistyki, Uniwersytet Warszawski)

PO NIEMIECKU BEZ TŁUMACZENIA

Nava Ebrahimi, ur. 1978 w Teheranie, jest laureatką Nagrody im. Ingeborg Bachmann 2021. Za powieść „Sechzehn Wörter” otrzymała Austriacką Nagrodę Książkową (Österreichischer Buchpreis) w kategorii Debiut i nagrodę „Morgenstern“ Landu Styria (Morgenstern-Preis). Nava Ebrahimi studiowała dziennikarstwo i ekonomię w Kolonii, pracowała w „Financial Times Deutschland” i „Kölner Stadtrevue”. Od 2012 r. mieszka z rodziną w Grazu.

Publikacje (wybór):

2017: Sechzehn Wörter [Szesnaście słów] – powieść

2020: Das Paradies meines Nachbarn [Raj mojego sąsiada] – powieść

2021: Einander: Ein Buch, das Generationen verbindet [Nawzajem. Książka, która łączy pokolenia], z ilustracjami Sabine Presslauer

23.04.2024 (śr.), 13:15

📍 Wydział Neofilologii – Uniwersytet Warszawski

ul. Dobra 55, Warszawa, sala 3.212

W ramach cyklu „Austria. Laboratorium krytyczne”

Pozostałe wydarzenia