Instytut Germanistyki | Uniwersytet Warszawski

Strona główna Helwetologia – Studia II stopnia
Ikona Szwajcarii

Helwetologia – Studia II stopnia

Helwetologia realizowana na Uniwersytecie Warszawskim od 2019 roku jest pierwszym na świecie kierunkiem studiów umożliwiającym studentom interdyscyplinarne i kompleksowe badania nad Szwajcarią.

Helwetologia łączy perspektywę humanistyczną, w tym językoznawstwo, literaturoznawstwo i nauki o kulturze i religii, z perspektywą nauk społecznych, tj. naukami o polityce i administracji. Studia oferują również możliwość nauki języków obcych – języka angielskiego oraz dwóch języków urzędowych Szwajcarii. Ideą studiów na kierunku Helwetologia jest odejście od tradycyjnego, sztywnego toku nauczania na rzecz umożliwienia studentom prowadzenia interdyscyplinarnych badań w obszarach tematycznych odpowiadającym zarówno ich zainteresowaniom, jak i planom zawodowym.

Celem studiów jest przekazanie studentom pogłębionej wiedzy na temat Szwajcarii oraz przygotowanie ich do funkcjonowania zarówno w środowisku biznesowym, jak i podjęcia pracy w obszarach takich, jak: dyplomacja, administracja, edukacja czy media. Program studiów zapewnia studentom maksymalną elastyczność rozwiązań w zakresie planu zajęć oraz możliwości zaliczeń – po to, by mogli swobodnie łączyć Helwetologię z pracą lub innym kierunkiem studiów. Poza zajęciami językowymi wszystkie przedmioty są realizowane w czwartek w godzinach 8:00-18:15.

Szczegółowe informacje na temat zasad kwalifikacji i terminów rekrutacji: https://irk.uw.edu.pl/pl/offer/PELNE2020/programme/S2-HW/?from=field:P_HW

Planowany grafik zajęć na I roku: https://www.germanistyka.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2020/06/Siatka-Helwetologia-I-2020zim..pdf

Pokaż więcej wyników

Generic selectors
Tylko dokładne wyniki
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors