Strona główna Wydarzenia Gender non-fiction – nabór tekstów

Gender non-fiction - nabór tekstów

Szanowni Państwo,

redagowane w Uniwersytecie Łódzkim czasopismo „Zagadnienia Rodzajów Literackich. Formy kultury i teorii” prowadzi nabór tekstów do numeru 2/2024. Informacja kierowana jest do pracowników naukowych i doktorantów.

Temat numeru: Gender non-fiction (red. dr Katarzyna Lisowska, UWr; dr hab. Wojciech Śmieja, UŚ). Szczegóły: https://czasopisma.ltn.lodz.pl/Zagadnienia-Rodzajow-Literackich/announcement/view/31

Termin nadsyłania tekstów: 31 maja 2024.

Jesteśmy czasopismem punktowanym z obszaru literaturoznawstwa i nauk o kulturze i religii, ale otwartym również na prace interdyscyplinarne. Publikujemy recenzowane artykuły naukowe i inne typy tekstów, np. recenzje najnowszych publikacji naukowych, hasła słownikowe czy eseje.

W związku z dużym zainteresowaniem tzw. numerami wolnymi Redakcja otworzyła Dział Stały, co oznacza, że w obu numerach w roku są publikowane teksty niezwiązane z tematami tomów, prezentujące aktualne wyniki badań z interesujących nas dyscyplin. Do Działu Stałego zgłoszenia procedujemy w trybie ciągłym.

Szczegóły na stronie czasopisma.

Pozostałe wydarzenia