W związku z konferencją „Poniemieckie”, która odbędzie się 25.11.2022 w auli Wydziału Neofilologii, prezentujemy w bibliotece wystawę książek „Walizka”.

Znajdujące się w walizce książki pochodzą z „ziem odzyskanych”: Mazur, Pomorza, Dolnego Śląska. Książki zostały uratowane przed zniszczeniem przez doc. Floriana Witczuka, jednego z pierwszych pracowników Instytutu Germanistyki, przedwojennego germanistę i byłego więźnia obozu koncentracyjnego. W latach powojennych jeździł on z własnej inicjatywy na „ziemie odzyskane”. W walizkach i plecaku przywiózł do Instytutu dziesiątki egzemplarzy.

Zachęcamy do przeglądania, sprawdzania starych stempli i rozszyfrowania dedykacji. Zapraszamy także do udziału w konferencji „Poniemieckie” w dniu 25.11.2022.

Studenci i studentki, które wezmą udział w całej konferencji „Poniemieckie” w dniu 25.11.2022, otrzymają certyfikaty uczestnictwa. Można je załączyć jako dokumentację do wniosków o stypendium i są usprawiedliwieniem nieobecności na innych zajęciach w tym dniu.

Zapraszamy!