Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na wykład dr. Jakuba Forst-Battaglia, pt. „Stosunki polsko-austriackie na przestrzeni dziejów„. Wykład odbędzie się dnia 17.10.2023 r., o godz. 17:30 w Austriackim Forum Kultury (ul. Próżna 7/9, Warszawa).

Jakub Forst-Battaglia, ur. 1950, historyk, slawista, publicysta i badacz w dziedzinie historii Europy Wschodniej i historii nowożytnej, wykładowca na Uniwersytecie Wiedeńskim, w Austriackiej
Akademii Nauk oraz w ORF.
Jako dyplomata Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Austrii pracował w Moskwie, Madrycie, Pradze, Tallinie i Kijowie, był ambasadorem Austrii w Estonii (2001-2006), dyrektorem Austriackiego Forum Kultury w Ukrainie (2011-2015). Jest autorem Polnisches Wien (1983), dwóch przewodników kulturalnohistorycznych po Polsce (1980) i Węgrzech (1984), a także licznych artykułów na tematy historyczne dotyczące Polski i monarchii Habsburgów w wydaniach zbiorowych i czasopismach naukowych.