Instytut Germanistyki | Uniwersytet Warszawski

Szanowni Państwo,

10 września upływa termin rejestracji na studia II stopnia. Jeżeli szukacie Państwo studiów z elastycznym planem zajęć, które można łączyć z pracą lub drugim kierunkiem – serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Helwetologii, czyli studiów szwajcarskich.
Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączniku, a tymczasem życzymy powodzenia w trakcie sesji i przesyłamy krótkie podsumowanie:
Helwetologia – co to takiego?
To studia szwajcarskie, czyli pierwszy na świecie kierunek poświęcony Szwajcarii, łączący takie obszary, jak kultura, ekonomia i stosunki międzynarodowe.
Dla kogo jest ten kierunek?
– dla osób, które nie chcą ograniczać się do jednej dyscypliny i poszukują studiów dających wiedzę w kilku obszarach;
– dla osób szukających studiów, które można połączyć z pracą lub drugim kierunkiem;
– dla osób, które chciałyby w trakcie studiów odbyć praktyki oraz staże w Polsce i za granicą;
– dla osób, które swoją ścieżkę zawodową widzą m.in. w mediach, dyplomacji lub międzynarodowym środowisku biznesowym.
Co można robić po takich studiach?
Program studiów został ułożony tak, by przygotować naszych absolwentów zarówno do pracy w publicystyce, administracji oraz biznesie, jak i kontynuowania badań naukowych.
Oferta dodatkowa?
Wiemy, że nasi studenci za moment wejdą na rynek pracy, dlatego poza programem studiów przygotowaliśmy dla nich dodatkową ofertę warsztatów i szkoleń przygotowujących ich do rozpoczęcia drogi zawodowej.
Brzmi ciekawie, na czym dokładnie to polega?
Poza regularnymi zajęciami chcemy przybliżyć naszym studentom środowisko mediów, biznesu i administracji, dlatego organizujemy dla nich m.in. spotkania z dziennikarzami oraz wizyty w redakcjach, warsztaty z ekspertami Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej czy spotkania z pracownikami placówek dyplomatycznych.
Jak można się zarejestrować?
Wszystkie informacje znajdą Państwo w załączniku oraz na: https://irk.oferta.uw.edu.pl/pl/offer/PELNE2019/programme/S2-HW/?from=field:P_HW
Do zobaczenia!
Dyrekcja Instytutu Germanistyki UW
oraz wykładowcy Helwetologii – studiów szwajcarskich