Praktyki pedagogiczne mogą być realizowane w obecnym czasie w trybie zdalnym według dotychczas obowiązujących przepisów.  W związku z obecną sytuacją proponujemy Państwu jako studentom Instytutu Germanistyki UW następujące rozwiązania:

1. Praktyka psychologiczno-pedagogiczna (PPP) – analiza dokumentów szkolnych dostępnych internetowo, udział w obserwacji zajęć prowadzonych zdalnie przez nauczycieli, pedagogów, psychologów i asystowanie w prowadzeniu takich zajęć (za zgodą dyrekcji danej placówki), ewentualnie obserwacja zarejestrowanych lekcji itp.;
    2. Wstępna praktyka dydaktyczna (WPD) – jak wyżej;
    3. Zasadnicza praktyka dydaktyczna (ZPD) – samodzielne prowadzenie lekcji zdalnych – pod opieką dotychczasowego nauczyciela-opiekuna z danej placówki (za zgodą dyrekcji) itp.

Wszystkie podejmowane działania opiekuńczo-wychowawcze i dydaktyczne należy jak dotychczas dokumentować w Dzienniku praktyk i własnej teczce dydaktycznej.

Beata Peć – Koordynator praktyk