Instytut Germanistyki | Uniwersytet Warszawski

Ruszyły już zajęcia zdalne dla studentów, teraz czas na szkolenia w tej formie dla nauczycieli akademickich.

Tuż po Świętach zapraszamy na pierwsze szkolenia on-line „Wstęp do radzenia sobie z emocjami i ze stresem w sytuacji pracy zdalnej” i „Mentimeter – online i na żywo. Prosta aplikacja do interakcji ze studentami podczas wykładów, ćwiczeń i warsztatów – poziom podstawowy”.

Szczegółowe informacje dotyczące uczestnictwa w szkoleniach on-line dla nauczycieli akademickich znajdują się w Zasadach uczestnictwa w szkoleniach online – prosimy o zapoznanie się z nimi. (Strona www.zip.uw.edu.pl, zakładka: Wykładowcy)

Poniżej szczegółowe informacje nt. szkoleń:

 

1)     Wstęp do radzenia sobie z emocjami i ze stresem w sytuacji pracy zdalnej” pozwala na rozwinięcie kompetencji uczestników w zakresie umiejętności kierowania własnymi emocjami oraz radzenia sobie ze stresem uczestników zajęć w nowej sytuacji oraz nabycie podstawowej wiedzy psychologicznej związanej z zarządzaniem zmianą.

Prowadząca: dr Dorota Kobylińska z Wydziału Psychologii UW.

TERMINY:

·        I termin: 16-17 kwietnia (godz. 11:00-14:30)

·        II termin 23-24 kwietnia (godz. 11:00-14:30)

W trakcie szkoleń zaplanowano przerwy.

Do udziału w szkoleniu potrzebny jest: komputer z kamerą i mikrofonem, aplikacja Google Meet.

 

2)     Mentimeter – online i na żywo. Prosta aplikacja do interakcji ze studentami podczas wykładów, ćwiczeń i warsztatów – poziom podstawowy”, które otwiera nowe możliwości w dialogu ze studentami podczas prowadzenia zarówno zajęć on-line jak i stacjonarnych, przy użyciu bezpłatnego narzędzia.

Prowadząca: dr Małgorzata Styśko-Kunkowska z Wydziału Psychologii UW.

TERMINY:

·        I termin: 14-15 kwietnia (godz. 10.00-14.00 i 10.00-13.15)

·        II termin: 22 i 24 kwietnia (godz. 10.00-14.00 i 10.00-13.15)

W trakcie szkoleń zaplanowano przerwy.

 Do udziału w szkoleniu potrzebny jest: komputer z kamerą i mikrofonem, aplikacja Google Meet, założenie indywidualnego bezpłatnego konta na Mentimeter (uczestnicy zrobią to razem z trenerką w trakcie zajęć). 

Jak się zgłosić?

Aby zapisać się, należy:

 1.   wejść na platformę szkoleniową http://www.szkolenia-rozwoj.uw.edu.pl/ i zalogować się (prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania);

2.     wybrać kategorię Szkolenia dla nauczycieli akademickich, następnie Szkolenia zdalne i dalej:

a.      wybrać kategorię Szkolenia z kompetencji miękkich, a potem kurs: Wstęp do radzenia sobie z emocjami i ze stresem w sytuacji pracy zdalnej” i postępować zgodnie z komunikatami na stronie oraz Zasadami uczestnictwa w szkoleniach online

LUB

b.      wybrać kategorię Szkolenia z obsługi narzędzi informatycznych, a potem kurs: Mentimeter – online i na żywo. Prosta aplikacja do interakcji ze studentami – poziom podstawowy” i postępować zgodnie z komunikatami na stronie oraz Zasadami uczestnictwa w szkoleniach online

 

Zapisy na oba szkolenia ruszają 3 kwietnia o 15:00.

 

!! Uwaga: Po dokonaniu rejestracji prosimy o dosłanie wypełnionych dokumentów: Deklaracji uczestnictwa w ProjekcieOświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz Deklaracji wykorzystania doskonalonych kompetencji w zajęciach dydaktycznych ze studentami w formie skanu lub zdjęcia na adres szkolenia.dydaktyczne@uw.edu.pl najpóźniej dzień przed terminem szkolenia.

 Będziemy wdzięczni za rozpowszechnienie informacji o szkoleniach wśród koleżanek i kolegów z Państwa jednostek. Wszystkie informacje dotyczące warsztatów znajdują się także na stronie www.zip.uw.edu.pl, w zakładce Wykładowcy.

 Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w działaniach służących podnoszeniu kompetencji kadry dydaktycznej UW.

W razie pytań prosimy o kontakt e-mailowy na adres: szkolenia.dydaktyczne@uw.edu.pl