Instytut Germanistyki UW, ul. Dobra 55, 00-312 Warszawa
Kontakt telefoniczny: 22 552 09 14 / 31 / 36
Praktyczna ekonomia i wiedza biznesowa po niemiecku

WIRTSCHAFTSSCHULE 2017-2018

Zostań uczestnikiem

Nie musisz być studentem, aby przyjść do Szkoły Gospodarki Instytutu Germanistyki. Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się czegoś o gospodarce i biznesie, zwłaszcza tym niemieckim.

Zdobywaj wiedzę

W Szkole Gospodarki stawiamy na praktyczną wiedzę i realne przykłady ze świata biznesu. Skupiamy się na przedsiębiorstwach i biznesach z różnych branż i segmentów rynku. Interesuje nas szerokie, ale precyzyjne spojrzenie.

Rozwijaj swój niemiecki

Wszystko odbywa się w języku niemieckim. W ramach Szkoły Gospodarki oferujemy nie tylko zasób wiedzy, ale także dajemy możliwość udoskonalenia swoich kompetencji językowych. Poziom startowy to B2.

Czym jest Wirtschafstschule?

Szkoła Gospodarki to nowa oferta Instytutu Germanistyki UW skierowana do szerokiego grona odbiorców. W ramach naszej specjalizacji gospodarczej stworzyliśmy program doskonalenia zawodowego w połączeniu z rozwojem kompetencji językowych. Chcemy przekazywać wiedzę o praktycznej stronie ekonomii i biznesu w języku niemiecku.
Zamiast klasycznego kursu języka gospodarczego (Wirtschaftsdeutsch) stawiamy na przekaz merytorycznej wiedzy i praktycznych narzędzi biznesowych "auf Deutsch". W pierwszej kolejności interesują nas naturalnie gospodarka i biznes w Niemczech.
Wirtschaftsschule rusza w listopadzie 2017 roku. W pierwszej fazie organizujemy warsztaty merytoryczno-językowe, które będą poświęcone konkretnemu przedsiębiorstwu lub konkretnej tematyce gospodarczej / biznesowej. Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY

Dla kogo jest Wirtschafstschule?

Naszą ofertę kierujemy w pierwszej kolejności do:
  • studentów i absolwentów Germanistyki UW
  • studentów i absolwentów innych wydziałów UW
  • pracowników firm niemieckich i tych, którzy chcieliby taką pracę podjąć
  • pracowników firm powiązanych z rynkiem niemieckojęzycznym
  • wszystkich innych osób interesujących się gospodarką i biznesem, zwłaszcza tym niemieckim
Językowo startujemy z poziomu B2, zatem dobrze by było, aby Twoje umiejętności językowe były zbliżone do tego poziomu. Zdecydowanie ułatwi Ci to aktywny lub pasywny udział w warsztatach.

Co nas interesuje?

E-commerce

E-marketing

Mikroekonomia

Makroekonomia

Finanse

Jak wygląda harmonogram warsztatów?

Pierwsze warsztaty

Przyjdź na pierwsze warsztaty Wirtschaftsschule i skorzystaj z naszej nowej oferty. Możesz podejść do tego swobodnie, nie mamy żadnych wymagań poza otwartością na nowe tematy oraz odpowiednią znajomością języka - B2 na dobry start 🙂 Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY. Jeśli chcesz zagwarantować sobie miejsce, wyślij swoje zgłoszenie korzystając z formularza poniżej.

WARSZTATY WIRTSCHAFTSSCHULE

"ADIDAS - Deutschlands beliebteste Sportmarke"

Unternehmen, Kennzahlen, Strategie, Marketing


TEMAT: Tym razem analizie poddamy koncern adidas, który według wielu raportów jest najbardziej lubianą marką w Niemczech. Warsztaty rozpoczniemy od oceny bieżącej sytuacji przedsiębiorstwa, patrząc na ostatnie raporty finansowe. Następnie przyjrzymy się koncepcji marketingowej oraz realizowanej / planowanej strategii. Interesują nas wskaźniki ekonomiczne, ale również język marketingu, który w każdej firmie wygląda nieco inaczej.

KORZYŚCI: Posłuchasz i porozmawiasz o wybranych kwestiach działalności biznesowej po niemiecku. Zobaczysz, jak można oceniać działalność gospodarczą przedsiębiorstw. Poznasz wybraną podstawową terminologię związaną z finansami i szeroko pojętym marketingiem. Zrobisz coś dla rozwoju swoich kompetencji - fachowych i językowych.

PROWADZĄCY: dr Przemysław Jóskowiak (ekonomista i germanista, praktyk z wieloletnim doświadczeniem menedżerskim i biznesowym, autor kursów "Business & Management", "E-biznes w praktyce", "E-marketing w praktyce")

MIEJSCE: Instytut Germanistyki UW, ul. Dobra 55 (numer sali dostępny będzie tuż przed spotkaniem)

TERMIN: 15 lutego 2018 r., godz. 18:00-20:00

LICZBA OSÓB: 30 (pierwszeństwo osób, które dokonały zgłoszenia przez formularz poniżej)


ZGŁOSZENIE:

UWAGA! Jeśli uczestniczyłeś w poprzednich warsztatach, nie musisz ponownie wysyłać zgłoszenia. Na maila otrzymasz zaproszenie, które będziesz mógł wówczas potwierdzić.

Imię i nazwisko*:

Adres e-mail*:

* Pole wymagane

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FB!

Skontaktuj się z nami

BIURO SZKOŁY GOSPODARKI INSTYTUTU GERMANISTYKI UW

DYREKTOR SZKOŁY:
dr Przemysław Jóskowiak
ADRES BIURA:
Dobra 55, 00-312 Warszawa, pokój 2.010 (II piętro)
NUMER TELEFONU:
22 552 09 14
ADRES E-MAIL:
biuro@wirtschaftsschule.pl